Přijímací řízení

Pro školní rok 2024/2025 budeme přijímat ke studiu uchazeče na základě pravidel přijímacího řízení vydaných 17.1.2024.

Podrobné informace o novém systému podávání přihlášek ke studiu na středních školách najdete na www.prihlaskynastredni.cz.

Novinky:

• uchazeč podává až 3 přihlášky a určuje si pořadí oborů dle svých priorit,
  • přihlášky je možné podat:
    a) elektronicky (ověřením přes identitu občana nebo bankovní identitu; doporučujeme!),
    b) podáním výpisu vytištěného z online systému nebo
    c) podáním vyplněného tiskopisu s přílohami (dosavadní způsob),
  • zápisové lístky už se nebudou používat, jsou nahrazeny volbou pořadí škol na přihlášce.

Termíny:

• 1. až 20. února 2024 - podávání přihlášek ke studiu,
  • 12. a 15. dubna 2024 - jednotná přijímací zkouška (29. a 30. dubna - náhradní termíny),
  • 15. května 2024 - zveřejnění výsledků 1. kola přijímacích zkoušek,
  • pro školní rok 2024/2025 budeme přijímat až 52 žáků na obor ekonomické lyceum a 26 žáků na obor obchodní akademie.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení:

Rychle si můžete ověřit, zda jste byli přijati, pokud navštívíte stránku https://dipsy.cz/prihlaska/intro a zadáte své registrační číslo.

2. kolo přijímacího řízení:

Do 2. kola přijímacího řízení máme ještě volná 3 místa na EL a 9 míst na OA. Přihlášky podávejte přes systém DIPSY.

Užitečné weby a soubory ke stažení: