Volejbalový turnaj O hrnec zlaťáků

Gymnázium v Dačicích uspořádalo ve středu 28. února volejbalový turnaj smíšených družstev. Na tento turnaj byla pozvána i naše škola a stala se jedním z osmi účastníků. Hrálo se systémem „každý s každým“ na jeden set. Z našich sedmi zápasů náš tým ve čtyřech zvítězil a ve třech odešel s porážkou. Je ale chvályhodné, že v oněch třech prohraných utkáních drželi naši hráči a hráčky se soupeři krok. Celkově jsme tedy obsadili 4. místo a získali neoblíbenou „bramborovou medaili“. S ohledem na to, že ani jeden hráč z mužské části týmu se volejbalem aktivně nezabývá, bylo toto 4. místo určitě úspěchem.

Na tomto turnaji se rozloučili se svou sportovní kariérou   na OA naši „čtvrťáci a čtvrťačky“, kteří po celé 4 roky studia reprezentovali naši školu v různých sportovních disciplínách a bez nichž bychom se asi dost těžko mohli účastnit tolika sportovních akcí pořádaných AŠSK či jednotlivými svazy. Touto cestou bych chtěl poděkovat J. Oupohovi, M. Novotnému, F. Kučerovi a B. Vondráčkové za jejich účast nejen na tomto turnaji, ale i na všech ostatních, které během studia v dresu naší školy absolvovali. DÍKY!

Doufejme jen, že po jejich odchodu přijde „nová krev“, která je adekvátně nahradí.

Pochvalu za účast a předvedené výkony si zaslouží i ostatní členové týmu, kterými byli: D. Chyška, J. Bradáč, V. Krátká, Z. Urbanová, P. Matoušková a A. Dvořáková. Posledně jmenovaní se ve dnech 3. a 4. dubna zúčastní krajského kola Poháru hejtmana, který proběhne v Českých Budějovicích. Uvidíme, jak se jim bude již bez „čtvrťáků“ dařit.