Středoškolský atletický pohár – krajské finále

Po vítězství našich chlapců v okresním kole SAP proběhlo v úterý 26. 9. krajské finále na krásnem lehkoatletickém stadionu v Táboře. Zde se setkalo 7 vítězných týmů z celého kraje, aby se rozhodlo, kdo postoupí do republikového finále v Břeclavi. V jednotlivých týmech se představilo mnoho výborných atletů. Za zmínku stojí i účast dvou závodníků, kteří se letos zúčastnili ME juniorů, takže konkurence zde byla více než kvalitní.

Proto je celkově 5. místo našich chlapců velký úspěch. O to větší, že mezi našimi studenty se nikdo atletikou aktivně nezabývá a s lehkoatletickými disciplínami se potkají pouze při hodinách tělocviku. Všem členům týmu patří velký dík za vzornou reprezentaci a dosažené výkony. Obzvlášť je třeba vyzdvihnout výkony obou našich skokanů Jordana Oupoha, který ve skoku vysokém skončil výkonem 178 cm na krásném 3. místě a Dana Chyšku, který svým svérázným stylem „rozběhni se a skoč“ obsadil s výkonem 174 cm 4. místo. Mezi špičkou se na 60 M objevil Matyáš Píša, který zaběhl 4. nejlepší čas závodu. Příjemně překvapil i nováček v týmu Jonáš Böhm, který nahradil zraněného Erika Šimoňáka a v závěrečné štafetě výborně rozběhl první okruh, aby pak naše štafeta obsadila 2. místo v rozběhu. A právě i tyto body ze štafety rozhodly o zisku 6 939 bodů a konečném 5. místě.

Po vyčerpávajících soubojích na atletickém oválu se hoši zaslouženě odměnili návštěvou McDonaldu a při zpáteční cestě oblažili pana řidiče i učitelský doprovod hudební produkcí nově vzniklé rappové skupiny OA RAPPER BAND.