Středoškolský atletický pohár

Po dlouhé době dosáhl tým atletů naší školy velkého úspěchu, když po předloňském 2. místě získal letos pohár pro vítěze Středoškolského atletického poháru.

Okresní kolo SAP se konalo toto úterý 19. 9. 2023 na atletickém stadionu na sídlišti Vajgar. Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 5 týmů chlapců a 3 týmy děvčat. Soutěžilo se v 6 disciplínách – 60 m, 400 m, 1500 m, skok vysoký a daleký, koule.

Je nanejvíc potěšitelné, že naši žáci zvítězili v několika z těchto disciplín – M. Píša na 60 m s výkonem 7, 52 s., D. Chyška ve skoku dalekém s výkonem 565 cm a 2. místo obsadil opět M. Píša, ve skoku vysokém dosáhl druhý nejlepší výkon J. Oupoh, když skočil pěkných 172 cm, O. Minář doběhl 400 m ve výborném čase na celkově 2. místě, výborných výkonů dosáhli v kouli celkově 3. a 4. O. Minář a F. Kučera a k výbornému výsledku celého týmu přispěli i dva běžci na 1500 m R. Podhrázský a V. Kučera, kterým sekundoval v běhu na 60 m M. Novotný. Výkony všech těchto členů týmu se postaraly o pěkných 6885 bodů, první místo v okresním kole a postup do krajského finále, které se bude konat příští úterý v Táboře. Zde se sejde výrazně lepší konkurence a uvidíme, jak v ní naši „atleti“ obstojí.

Tento úspěch je třeba ocenit o to víc, že žádný člen týmu se aktivně lehkou atletikou nezabývá. Takže blahopřejeme a přejeme mnoho pěkných výkonů v Táboře!