Školní kolo turnaje ve volejbalu

V úterý 20.2.2024 proběhl v nové sportovní hale volejbalový turnaj chlapců a dívek z OA TGM J. Hradec. Celkem se na palubovce sešlo přes 70 hráčů a hráček, kteří bojovali o co nejlepší umístění. 

V kategorii chlapců postavil každý ročník jeden tým a ve skupině se hrálo systémem „každý s každým“. Podle očekávání došlo k opakovanému loňskému finále, ve kterém se proti sobě postavili žáci 3. a 4. ročníku. Tentokrát však byli v koncovce šťastnější hráči 3. ročníku, když své o rok starší soupeře porazili tím nejtěsnějším výsledkem. V souboji o 3. místo byli o něco lepší studenti 2. ročníku. Takzvaná bramborová medaile tedy připadla nováčkům turnaje z 1. ročníku. 

V turnaji děvčat se celkem sešlo 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Podle pořadí v obou skupinách se pak hrálo o pořadí v celém turnaji. Vítězná družstva z obou skupin 1.A a 2.C se tak utkala ve finále. V něm hráčky 1.C překvapily kvalitním výkonem všech hráček a díky své vyrovnanosti zvítězily 15:13. V boji o 3. místo vyhrál loňský vítěz turnaje 3.C. Celkové pořadí tedy bylo:

1. místo 1.A
2. místo 2.C
3. místo 3.C
4. místo 1.B
5. místo 2.B
6. místo 2.A
7. místo 3.A, 3.B
8. místo 4.A

 

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vítězným týmům gratulujeme ke sportovnímu úspěchu!