30.4. - Dačice - Jeden bod od finále….

Pouze jeden bod dělil smíšený tým naší školy od postupu do finále 23. ročníku volejbalu smíšených družstev v Dačicích. Turnaje „O cestovní koště“ se naše škola účastní již dlouhých 12 let a ani jednou se nám nepodařilo dostat se do finále tohoto silně obsazeného turnaje. Škoda, že se to nepodařilo ani letos, i když od onoho postupu nás dělil již zmíněný jeden bod. Ve třetím setu semifinálového zápasu proti SŠTO Dačice A vedl náš tým 14 : 13, a měl tak dva mečboly, které bohužel neproměnil, a byl tedy odsouzen k boji o 3. místo. V tom nakonec prohrál s družstvem místního gymnázia, čímž obsadil celkové 4. místo z osmi zúčastněných týmů.

To, že jsme byli tak blízko účasti ve finále, byl velký úspěch celého týmu, který sice ve svém středu neměl ani jednoho aktivního volejbalistu či volejbalistku, ale vyznačoval se velkou bojovností a odhodláním. „Bramborovou medaili“ pověsil ředitel turnaje na krk těchto hráčů – Dan Chyška, Ondřej Minář, Jan Bradáč, Erik Šimoňák, Filip Kučera, Anna Dvořáková, Zuzana Urbanová, Pavla Matoušková, Viola Krátká a Tereza Přibylová.

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla zvolena A. Dvořáková. Do Dačic se do konce školního roku podíváme ještě jednou, a to 11. června, kdy se účastníme volejbalového turnaje chlapců a dívek středních škol za účasti týmů i ze sousedního Rakouska.