We provide DofE!

Obchodní akademie hlásí, že se úspěšně zapojila do plnění bronzové úrovně mezinárodního programu Duke of Edinburgh Award! :)

Po krátké úvodní prezentaci o Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu pro první, druhé a třetí ročníky, kterou jsem provedla před Vánoci, následovala koncem února přednáška našich hostů: regionálního manažera DofE Josefa Nového a ambasadorky DofE Terezy Jarošové z GVN. Jejich povídání bylo natolik poutavé, že na obě následující schůzky pro zájemce o program přišlo hned několik studentek. A nezůstalo jen u zájmu a dotazů! V tuto chvíli u nás máme JEDENÁCT zaregistrovaných účastnic DofE, které si už plní své DofE cíle, a jejich náplň je opravdu barvitá!

V kategorii pohyb chodíme, jezdíme na kole se psem, bruslíme, tančíme, cvičíme, veslujeme, jezdíme na pennyboardu a hrajeme airsoft. Pokud jde o dovednosti, převládá čtení knih nejen k maturitě. Dále píšeme povídky, hrajeme na španělku i na elektrickou kytaru, fotíme, háčkujeme, čteme knihy v angličtině a dokonce cvičíme psa na barvářskou zkoušku, či opravujeme starou Volhu!

Novinkou na naší škole je dobrovolnictví. Daly jsme se do sběru odpadků, hlídání dětí, pomoci na farmě a vedeme skautský oddíl. Je také naprosto úžasné, že několik účastnic DofE začalo pomáhat s katalogizací knih v naší školní knihovně.

Na všech jedenáct studentek zapojených do ceny vévody z Edinburghu jsme náležitě hrdí a moc jim fandíme, aby své výzvy dokázaly úspěšně splnit a založily tím novou DofE tradici na naší škole. Protože pracovat na sobě, hledat svou vnitřní motivaci, trénovat samostatnost a vytrvalost a také pomáhat druhým je pro budoucnost každého mladého člověka tím nejdůležitějším.

Neformálnímu vzdělávání, programu DofE a všem jeho současným i budoucím účastníkům třikrát hurá! :)

Mgr. Jana Šoustarová Beranová (vedoucí DofE)

Logo DofE