Projekt ve Francii

Cestování je obohacující zážitek. Nejen, že navštívíte nová místa, ale také poznáte spoustu nových lidí! V květnu letošního roku se třídy 2.C a 3.B vydaly do státu západní Evropy – Francie. Doprovodem této akce byly paní učitelky a taktéž jeho organizátorky Mgr. Ilona Hauzrová a Mgr. Věra Brožková. Ačkoliv se zážitek 16+ hodinové cesty autobusem zdál děsivý, proměnil se v naprosto klidnou a bezproblémovou jízdu, díky pohodlí autobusu a především ochoty řidičů. Studenti se ubytovali u svých francouzských přátel a posléze navštívili město Clamecy - hlavní dějiště celé akce a město francouzských studentů. Celý projekt je věnován hmotné i nehmotné kultuře a ochraně přírodního dědictví. Navštíveno bylo několik monumentálních památek, jako například historické město Vézelay, jeskyně Arcy-sur-Cure, útesy Saussois, parky Morvan a Vauvert, muzea, obrovské jezero Panneciére, Galsko-římské město Bibracte, solné fontány a hrady Saint Fargeau a Guédelon, který se dokonce staví středověkými postupy! Večery trávili studenti se svými francouzskými přáteli a rodinami - měli tak možnost nahlédnout do francouzského způsobu života! Nejen, že si všichni zúčastnění zlepšili své anglické dovednosti, navštívili zahraniční hmotnou i nehmotnou kulturu a přírodní ochranné dědictví, ale také měli možnost poznat nové lidi a jejich rodiny.