Projekt Erasmus+

Ve dnech 10. - 12. listopadu se vyučující naší školy, PhDr. František Jantač, zúčastnil setkání ekologické skupiny, která vznikla na základě projektu v rámci platformy Erasmus. Tato skupina sdružuje vybrané vyučující a studenty ze šesti evropských středních škol. Setkání se uskutečnilo v německém Gelsenkirchenu. V průběhu jednání byly mimo jiné domluveny termíny pro vzájemná setkání na jednotlivých středních školách. V březnu 2022 vyrazí dva vyučující z obchodní akademie plus pět vybraných studentů na návštěvu do španělské Valencie, v dubnu navštíme chorvatské město Daruvar. Na přelomu května a června uvítáme zahraniční studenty na naší škole. Na podzim se pak setkáme ve slovinském hlavním městě Ljubljani, norském městě Mysen a sérii návštěv zakončí v lednu 2023 setkání v německém Gelsenkirchenu. Sluší se dodat, že veškeré náklady na tyto cesty budou hrazeny z fondů Evropské unie. Podmínkou pro možnost účasti studentů na akcích je kromě výborné angličtiny a aktivního přístupu i dokončené očkování proti nemoci Covid.